Publikacje branżowe

Zapraszamy Państwa do sprawdzenia najnowszych aktualności dotyczących naszej branży – projektowania infrastruktury komunikacyjnej.

Budownictwo mostów

Budownictwo mostów to nasza specjalność. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą projektowania konstrukcji mostów.

Budownictwo mostów to nasza specjalność. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą projektowania konstrukcji mostów.

Projektowanie konstrukcji mostów

W Appius posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży budownictwa mostów. Nasi specjaliści są skoncentrowani na tym, aby zapewniać klientom kompleksową obsługę, uwzględniającą indywidualne wymagania inwestorów. Zapewniamy profesjonalne usługi projektowe i w ramach obsługi projektowej, kierowania budową oraz projektem, a także nadzorem. Wiemy, jak spełnić oczekiwania każdego klienta.

Rodzaje mostów

Mosty zaliczane są do kategorii przepraw w postaci budowli inżynierskiej, dzięki którym możliwe jest pokonanie przeszkody wodnej. Obecnie najczęściej budowane są z materiałów takich jak stal czy żelbeton, które gwarantują ich wytrzymałość i trwałość.

Ze względu na rodzaj drogi mostu dzielone są one na:
  • mosty drogowe – przeznaczony do ruchu komunikacji samochodowej
  • mosty kolejowe – przeznaczony do prowadzenia trasy kolejowej
  • mosty wodne (akwedukty) – przeznaczony do prowadzenia kanałów wodnych bądź strumienia wody
  • kładki piesze – przeznaczony do ruchu pieszego

Podstawowymi elementami konstrukcji mostu są filary, na których z użyciem łożysk mostowych opierają się przęsła. Skrajne podpory określane są jako przyczółki. Filary, które znajdują się w wodzie, są chronione przez izbice przed naporem kry.

Pod względem liczby przęseł mosty dzieli się na jednoprzęsłowe, dwuprzęsłowe oraz na wieloprzęsłowe. Pod względem budowy pomostu wyróżniamy mosty płytowe, belkowe, skrzynkowe, a także sklepione, łukowe i kratowe. Pod względem sposobu podparcia przęsła mosty dzielone są na wolnopodparte, wantowe, wiszące, wspornikowe, łukowe, o przęsłach stałych lub ruchowych jako mosty zwodzone, uchylne, obrotowe i przetaczane.

Wśród najczęściej budowanych obecnie mostów znajdują się podwieszone (wantowe), a także wiszące. Most podwieszony, czyli wantowy jest mostem o płycie przęsła zawieszonej na cięgnach mocowanych na pylonach, czyli specjalnych wieżach. Ten typ mostu jest przede wszystkim opłacalny w przypadku, gdy konstrukcja najdłuższego przęsła ma od 150 metrów do 915 metrów. Dla dłuższych przęseł tańsze w realizacji są mosty wiszące, które mogą posiadać niższe pylony. W mostach wiszących płyta przęsła zawieszona jest na cięgnach w formie kabli, które montowane są na podporach, albo na pylonach podobnie jak w mostach wantowych.

Projektowanie konstrukcji mostowych

Podstawą bezpiecznego i trwałego mostu jest odpowiedni projekt. W naszej firmie Appius zajmujemy się kompleksowym projektowaniem mostów na zamówienie klientów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w swojej dziedzinie i ciągle je poszerzamy, uczestnicząc w szkoleniach i kursach.

Nasi specjaliści w zakresie projektowania mostów zawsze podchodzą indywidualnie do oczekiwań i życzeń klientów. Wszystkie przygotowywane przez nas projekty bazują na aktualnych przepisach prawnych oraz normach, dzięki czemu mają Państwo pewność, że gotowa konstrukcja będzie spełniała wszystkie wymagania prawne. Wykorzystujemy nowoczesne oprogramowanie komputerowe i konsultujemy się z ekspertami w tej dziedzinie, by zapewnić Państwu całkowite zadowolenie.

Usługi dodatkowe

Dla klientów wybierających usługi projektowania konstrukcji mostowych przeprowadzamy również badania i prognozy ruchu, przygotowujemy niezbędne dokumenty, w tym ekspertyzy i analizy projektowe, zajmujemy się kosztorysowaniem oraz świadczymy usługi takie jak kierowanie projektami.

Dzięki temu nasi klienci otrzymują kompleksowe wsparcie w prowadzeniu inwestycji, co powoduje, że współpraca z naszą firmą jest optymalnym rozwiązaniem, gdy liczy się efektywność. Mamy nadzieję, że uda nam się spełnić wszystkie Państwa oczekiwania, zarówno te związane z profesjonalizmem oferowanych usług, jak i proponowanymi przez nas cenami.

Jeżeli chcą Państwo skorzystać z oferty projektowania mostów, zachęcamy do wybrania naszych usług. Jesteśmy skoncentrowani na potrzebach naszych klientów i wiemy, w jaki sposób zapewnić obsługę na najwyższym poziomie. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do dyspozycji – nasi pracownicy odpowiedzą na wszystkie z nich.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług!

Bądźmy w kontakcie

Appius Inżynieria Sp. z o.o.

Telefon i email

Zapoznaj się